Przygotowanie do matury

Dzisiaj nauka w szkole średniej trwa kilka lat. Ile dokładnie? To wszystko zależy od tego jaką dokładnie szkoły wybierzemy. W jednych szkołach spędza się bowiem tylko trzy lata, a w innych aż pięć. Wszystko bowiem zależy od dokładnego profilu szkoły, który wybierze uczeń. Niezależnie od tego, ile lat będą się młodzi ludzie uczyć w szkole średniej, mogą być pewni jednego. Do matury będą przygotowywać się przez cały czas. Największy nacisk na przygotowanie do matury jest zawsze w ostatniej klasie, ale nauczyciele wiele razy będą swoim podopiecznym wspominać, że poszczególne zagadnienia są ważne na egzaminie. Warto takie “ostrzeżenia” potraktować bardzo poważnie, ponieważ później może być już za późno na to, aby wszystko nadrobić. Do nauki przydadzą się aktualne TaniaKsiążka – podręczniki do liceum, jak również zeszyty ćwiczeń. Czasem przydadzą się także dodatkowe repetytoria, które swoim uczniom mogą polecać nauczyciele.

“Zrozumieć przeszłość. Część 3. Lata 1815–1939”

Piotr Galik zaprasza do wspólnego poznawania historii. To co działo się z naszym krajem w poprzednich latach nie jest łatwe. W szczególności, jeżeli weźmie się pod uwagę wszystkie wojny, zabory, powstania. Przecież przez bardzo długi okres nie było nawet mowy o czymś takim, jak Polska. Nie było takiego kraju na mapie Europy. Dlaczego? Co się w tym czasie działo z naszymi rodakami? Tego wszyscy dowiedzą się właśnie na lekcjach historii. Ciekawe fotografie, infografiki oraz ilustracje pomagają zrozumieć wiele zagadnień, jakie związane są z okresem 1815 – 1939. Uczniowie dzięki doskonale opracowanemu podręcznikowi będą wiedzieć jak pracuje się z tekstami źródłowymi, co na pewno przyda im się także na maturze. Dla młodych ludzi, którzy są jeszcze mocniej zainteresowani zagadnieniami historycznymi – w środku znaleźć można propozycje dodatkowych publikacji historycznych.

“Meine Welttour. Część 3”

Poznanie języka obcego to konieczność. Tak, dzisiaj trzeba znać przynajmniej jeden język, dzięki czemu można ułatwić sobie znalezienie lepszej pracy w przyszłości. Wielu młodych ludzi doskonale czuje się z językiem niemieckim. Sylwia Mróz-Dwornikowska zaprasza więc do wspólnej edukacji i doskonale opracowanym podręcznikiem, gdzie znaleźć można bardzo bogate słownictwo potrzebne nie tylko na egzaminie maturalnym, ale także podczas prowadzenia konwersacji. Książka umożliwia przećwiczenie poprawnej gramatyki. Ta pozycja to również możliwość poznania tradycji i ludzi, którzy związani są z językiem niemieckim.

Szkoła zdjęcie utworzone przez diana.grytsku - pl.freepik.com